BIP

 

BIP

50x50

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Micks   
wtorek, 24 września 2013 23:13

Sprzątanie Świata - 2013

 

20 września 2013r. przystąpiliśmy po raz kolejny (uczniowie, nauczyciele i członkowie LOP) do akcji Sprzątanie Świata Polska 2013. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało – „Odkrywamy czystą Polskę”.

Akcja ta na dobre zadomowiła się w naszej szkole.


Najpierw na lekcjach wychowawczych i przyrody oraz zajęciach koła LOP nauczyciele rozmawiali z uczniami o tym, jak my mieszkańcy Ziemi możemy zadbać o nasz „kawałek ojczyzny”, udowadniając tym, którzy ją zaśmiecają, że są w mniejszości. Uczniowie klas I - VI wykonali plakaty o tej tematyce. Bardzo piękne plakaty wykonali uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych, przy nieodłącznej pomocy rodziców (w ten sposób do akcji przyłączyli się dorośli). Wszystkie dzieci wykorzystały tu swoją wyobraźnię i pomysłowość. Tematyka ochrony przyrody w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 nie jest dzieciom obca!
Następnie, pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli przedmiotów uczniowie sprzątali teren należący do placówki. Dzieci zaopatrzyły się we własne worki na śmieci i rękawice ochronne!

Uczniowie poprzez tego typu akcje coraz bardziej utwierdzają się w przekonaniu, że najlepiej zacząć już dziś chronić naszą planetę, nie odkładać tego problemu na później. Zebraliśmy wiele worków śmieci, które wcześniej segregując wyrzuciliśmy do szkolnego kontenera.
Dzięki tej akcji uczniowie mogli w grupie popracować nad poprawą stanu naszego najbliższego otoczenia.

 

Nad całością akcji czuwały:

nauczycielka przyrody - Izabela Benduch

 

i opiekunka SK LOP- Ilona Woźniak

 

Losowe zdjęcie

zd_53.JPG

Radosna Szkoła

Klub Bezpiecznego Puchatka

Szkoła bez przemocy

 Owoce
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps hosting Valid XHTML and CSS.